Październik w „Aktywny Senior”

Umowa na wkład do projektu „Cel -Praca…” podpisana
2023-10-26
Wczoraj zakończyło się szkolenie Social media w projekcie „Cel – Praca!..”
2023-11-22

Październik był pełen różnorodnych wydarzeń!

W ramach „Akademii Tańca” kontynuowaliśmy rozwijanie zdolności tanecznych seniorów, stawiając na radość, wspólnotę i aktywność fizyczną. Uczestnicy nadal brali udział w zajęciach tanecznych, co przynosiło nie tylko korzyści zdrowotne, ale również tworzyło pozytywną atmosferę wspólnego świętowania ruchu i muzyki.

Dodatkowo, w obszarze „Aktywny Senior – Umysł” zorganizowano warsztaty „Gry Planszowe i Karciane”, które miały na celu pobudzenie umysłów uczestników poprzez strategię, logiczne myślenie i rozrywkę. Zabawa w gry planszowe i karciane okazała się świetnym sposobem na integrację społeczności oraz rozwijanie umiejętności myślowych.

Odbyły się również warsztaty”Parakultura na Parapecie”, skupiające się na edukacji dotyczącej uprawy roślin w warunkach domowych. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się odbierania radości z hodowli roślin we własnym otoczeniu, nawet jeśli przestrzeń była ograniczona.

Szczególnie ważnym wydarzeniem października było także pierwsze szkolenie dla wolontariuszy 60+, co podkreśla zaangażowanie osób starszych w aktywną rolę społeczną. To szkolenie stanowiło krok w kierunku tworzenia silnej społeczności wolontariackiej, co może przyczynić się do jeszcze skuteczniejszej realizacji celów projektu.

Październik 2023 był zatem miesiącem pełnym aktywności, rozwijania umiejętności oraz budowania społeczności, co z pewnością wpłynie pozytywnie na jakość życia seniorów zaangażowanych w projekt „Aktywny Senior”.