EPI-AKCJA

Zakończenie projektu „Cel-Praca! Kompleksowe wsparcie w drodze do zatrudnienia”.
2024-04-04
DROGA DO PRACY III
2024-06-25

Witamy serdecznie na stronie EPI-AKCJI! 

Epilepsja (zwana też padaczką) jest pierwszą najczęściej diagnozowaną chorobą neurologiczną w Polsce – cierpi na nią ok. 1% społeczeństwa. Nasza kampania ma za zadanie pokazać zachodniopomorskim pracodawcom i pracownikom jak wygląda życie osoby z epilepsją. Jakie ma szanse na znalezienie pracy, z jakimi stereotypami musi się mierzyć na co dzień i dlaczego najczęściej ukrywa przed otoczeniem fakt na co cierpi. Chorujący na epilepsję są często zaangażowanymi, lojalnymi pracownikami. W zamian nierzadko doświadczają stygmatyzacji, uprzedzeń i wykluczenia. Nie wszystkie postaci choroby stwarzają niebezpieczeństwo w miejscu pracy, ale dla wielu pracodawców symbol „E” w orzeczeniu kandydata powoduje jego automatyczne odrzucenie bez względu na posiadane przez niego kompetencje, umiejętności i doświadczenie. 

Nie bądź sędzią – EPILEPSJA to nie wyrok! Postaw na potencjał, nie stereotypy – zatrudnij osobę z epilepsją! 

Przyłącz się do EPI-AKCJI – dowiedz się więcej o EPILEPSJI i zatrudnianiu osób cierpiących na tę chorobę. Skorzystaj z BEZPŁATNYCH warsztatów on-line, weź udział w konferencji, posłuchaj podcastów, poznaj EPI-HISTORIE i sięgnij po EPI-INFORMATOR. A na koniec wypełnij krótką ankietę.

 

 

EPI-HISTORIE

Czytaj więcej

 

 

 

 

PRESS ROOM

Czytaj więcej

 

 

 

EPI-INFORMATOR

Czytaj więcej

 

 

EPILEPSJA

Czytaj więcej

 

 

WARSZTATY

Czytaj więcej

 

 

KONFERENCJA

Czytaj więcej

 

 

PODCASTY

Czytaj więcej

 

 

PRACA

Czytaj więcej

 

 


KONTAKT

Masz pytanie, wątpliwość, chciałbyś wyrazić swoją opinię lub zaproponować temat do poruszenia? Skontaktuj się z nami w dowolny sposób – telefonicznie, mailowo, osobiście! 

Fundacja Normalnie
Jagiellońska 67, wejście B, pokój 14
70-382 Szczecin 

Kierownik EPI-AKCJI: Renata Laskowska
tel. 574 990 888
rlas@fundacjanormalnie.pl 

Informacje o projekcie