KONFERENCJA

Gdzie?

Park Hotel Business & Pleasure, Szczecin, ul. Plantowa 1

Dla kogo?

Konferencja adresowana jest do zachodniopomorskich pracodawców i pracowników zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego. Przewidziany jest też udział osób chorujących na epilepsję oraz przedstawicieli mediów.

Jaki jest zakres konferencji?

Prelegentami na konferencji będą osoby posiadające wiedzę i doświadczenie w prezentowanym zakresie m.in. eksperci z PFRON, lekarz neurolog, eksperci z powiatowego urzędu pracy, Okręgowej Inspekcji Pracy, ekspertka od dostępności w miejscu pracy. Wydarzenie będzie prowadzone przez doświadczonego moderatora. Podczas konferencji zostaną poruszone następujące tematy:

-dofinansowanie do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników z SODiR
-dofinansowania dla pracodawców w związku z zatrudnieniem osoby z niepełnosprawnością ze środków PFRON będących w dyspozycji PUP
-prezentacja oferty Centrum Informacyjno-Doradczego dla Osób z Niepełnosprawnością (CIDON)
-przepisy prawa pracy pod kątem zatrudniania osób niepełnosprawnych, w szczególności osób z epilepsją
-dostępność w miejscu pracy – jak ją zapewnić w przypadku osób z epilepsją
-epilepsja – postaci choroby, na czym polega leczenie, jakie są rokowania przy obecnym postępie medycyny, pierwsza pomoc w przypadku napadu epilepsji
-panel dyskusyjny dla pracodawców i pracowników

Podczas konferencji zostanie też zapewnione tłumaczenie w czasie rzeczywistym na Polski Język Migowy. Każdy uczestnik/uczestniczka otrzyma zaświadczenie o udziale w konferencji.

W konferencji weźmie udział 60-70 uczestników/uczestniczek.

Kontakt w sprawie konferencji:

Renata Laskowska
rlas@fundacjanormalnie.pl