CEL-PRACA

PRESS ROOM
2024-07-09
Rusza EPI-AKCJA kampania na rzecz zatrudnienia osób z epilepsją.
2024-07-26

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

O PROJEKCIE

Głównym celem projektu jest: AKTYWIZACJA SPOŁECZNO-ZAWODOWA ORAZ ZWIĘKSZENIE ZDOLNOŚCI DO ZATRUDNIENIA WŚRÓD 90 OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ Z TERENU WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO, W OKRESIE 01.06.2024R. – 31.03.2027R., W WYNIKU KTÓREJ CO NAJMNIEJ 27 OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ PODEJMIE ZATRUDNIENIE. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez kompleksowy proces wsparcia osób niepełnosprawnych w oparciu o Indywidualne Plany Działania opracowane dla każdego uczestnika projektu.

Projekt „CEL-PRACA“ realizowany jest w ramach zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, zlecanych organizacjom pozarządowym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Całkowita wartość projektu wynosi 903.743,37 zł, w tym: 849.473,37 zł pochodzi ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Data podpisania umowy na realizację projektu to: lipiec 2024 r.

Kto może zostać uczestnikiem?

Projekt skierowany jest do osób niezatrudnionych (bezrobotnych, biernych zawodowo, innych), zainteresowanych aktywnością społeczno-zawodową oraz podjęciem zatrudnienia, zamieszkujących na obszarze województwa zachodniopomorskiego. Uczestnik projektu musi być w wieku powyżej 18 lat, ale poniżej wieku emerytalnego (60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn) i na dzień przystąpienia do projektu musi posiadać status osoby niepełnosprawnej w rozumieniu Ustawy z dnia 27.08.1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. 1997 Nr 123 poz. 776 z późniejszymi zmianami).

Jakie działania realizowane są w projekcie?

Projekt przewiduje dla każdego uczestnika/uczestniczki projektu opracowanie i realizację Indywidualnego Planu Działania. Indywidualny Plan Działania obejmuje formy wsparcia wybrane z poniższej listy:

  • indywidualne doradztwo psychologiczne lub coaching
  • indywidualne doradztwo prawne
  • indywidualne doradztwo wizerunkowe (wizażysta, fryzjer, sesja zdjęciowa)
  • specjalistyczne poradnictwo zawodowe – warsztaty grupowe 
  • specjalistyczne pośrednictwo pracy
  • warsztaty – techniki zapamiętywania
  • warsztaty społeczno-integracyjne
  • wyjścia integracyjne
  • wsparcie trenera pracy

Harmonogram wsparcia do pobrania

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny!

Jakie rezultaty przyniesie realizacja projektu?

Efektami projektu będą przede wszystkim korzyści, które wyniosą uczestnicy/uczestniczki w wyniku udziału we wsparciu zrealizowanym w ramach projektu. Uczestnicy/Uczestniczki skorzystają z warsztatów grupowych w ramach poradnictwa zawodowego, jak również warsztatów społeczno-integracyjnych oraz warsztatów techniki zapamiętywania, doradztwa wizerunkowego – pomogą one m.in. w nabyciu umiejętności dotyczących funkcjonowania na rynku pracy, zwiększeniu poczucia własnej wartości, odnalezieniu się w relacjach międzyludzkich. Prawnik w ramach wsparcia w projekcie pomoże rozwiązać trudne sprawy uczestników. Natomiast psycholog i coach będą pracować z Uczestnikami indywidualnie nad podniesieniem ich motywacji do działania w sferze społecznej i zawodowej. Pośrednik pracy i trener pracy będą pracować nad znalezieniem i utrzymaniem zatrudnienia. 

Rezultatem projektu będzie przygotowanie osób niepełnosprawnych do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie oraz aktywizacji zawodowej i poszukiwania pracy. W wyniku realizacji projektu minimum 27 uczestników/uczestniczek znajdzie zatrudnienie lub otworzy własną działalność gospodarczą. Dzięki działaniom podejmowanym w ramach projektu, większości uczestników projektu będzie łatwiej funkcjonować na rynku pracy, nawet jeśli w trakcie realizacji projektu nie podejmą zatrudnienia.

Projekt promuje równe szanse kobiet i mężczyzn oraz jest dostępny dla osób niepełnosprawnych.

REKRUTACJA

Zgodnie z założeniami projektu zrekrutowanych zostanie łącznie 90 uczestników/uczestniczek w trzech edycjach projektu – po średnio 30 osób w każdej. Nabór do pierwszej edycji projektu odbędzie się w okresie czerwiec-wrzesień 2024 r. aż do zrekrutowania grupy uczestników/uczestniczek projektu. Więcej szczegółów dotyczących rekrutacji do projektu określa Regulamin rekrutacji – do pobrania poniżej.

Dokumenty do pobrania:

Regulamin rekrutacji (wersja pdf)

Formularz rekrutacyjny – załącznik nr 1 do Regulaminu rekrutacji (wersja pdf)pobierz

Formularz rekrutacyjny – załącznik nr 1 do Regulaminu rekrutacji (wersja Word)pobierz

W celu złożenia zgłoszenia rekrutacyjnego do projektu należy wydrukować, wypełnić i złożyć powyższy formularz rekrutacyjny wraz z oświadczeniem o spełnieniu kryteriów grupy docelowej, osobiście w biurze Fundacji Normalnie w Szczecinie, ul. Jagiellońska 67 wejście B/pok. nr 14, tel. 574 990 888.

Formularz można także przesłać na powyższy adres Fundacji pocztą tradycyjną lub kurierem albo złożyć drogą mailową na adres: rlas@fundacjanormalnie.pl 

Dokumenty rekrutacyjne do pierwszej edycji projektu (30 miejsc) można składać w terminie od dnia 24 czerwca godz. 9.00 do dnia 17 września 2024 r., godz.15.00.

KONTAKT

Fundacja Normalnie
ul. Jagiellońska 67 wejście B, lokal 14, 70-382 Szczecin
tel. 574 990 888
e-mail: rlas@fundacjanormalnie.pl

godziny otwarcia biura projektu to: 9.00-15.00, od poniedziałku do piątku

Skip to content